
Cycloon Frejo won de kortebanen op klinkers van De Lier en Schagen. Toch spreekt pikeur Jolanda van Strien niet van een specialisme.
,,Ik hou zelf juist helemaal niet van klinkers. Ik vind het niets wanneer die paarden wegglijden. Hij heeft het hierop wel twee keer goed gedaan. Maar hij kan het zeker ook op asfalt”, verklaarde Van Strien na afloop van de kortebaan in Schagen.
Op de Nieuwstraat kwam de ruin moeizaam op gang met meerdere galoppades. ,,Hij wilde aan het begin van de middag niet draaien. We kwamen daardoor moeilijk weg waardoor hij sprong. Geen idee wat het was. We hebben niets veranderd en hoopten dat het goed zou komen. Gelukkig gebeurde dat ook. Sowieso is hij niet de snelste in het startvak. Hij loopt daar elke keer wat vertraging op en vanaf 270 kom je dan in de knoop met de kast die daar staat. Hij compenseert dat met zijn snelheid.”
Meer reacties lees je vanaf vrijdag in het magazine Draf & Rensport.
Ben je een echte kortebaankenner of houd je van een gokje? Doe dan mee met de TipCompetitie!
Voor € 15,- per jaar houd je Kortebaandraverijen.nl online en krijg je meerdere extra's.