Appen met Leon: ‘Iper met of zonder sjek?’

4 september 2013 20:31

Leon Zoetemelk is al jaren een trouwe bezoeker van de kortebaan en vaak bovenin de ranglijst van de tipcompetitie te vinden. Vanaf dit seizoen is hij de analyticus van Kortebaandraverijen.nl. Hij communiceert met de redactie via een groepsgesprek op het populaire ‘Whatsapp’. Regelmatig worden passages van de chat gepubliceerd.

Tot het einde van zijn schorsing treedt pikeur Wim van der Mespel op als gastapper.  

Leon: De koptekst in de rubriek kwam aardig uit. Cycloon tegen Co is de sleutelrit… En dat ze dan tegenelkaar loten.

Benjamin: Tsja, die koptekst. Maakte ik ook eens een juiste opmerking 😉 Deelnemers Heemskerk staan online!

Leon: Net ff bekeken. Prachtig veld. Ik zou zeggen Evison – Iper Flying – Andrea Swagerman. Er zijn weinig paarden op 295, sowieso waarvan ik denk dat Blackpearl die niet kan hebben. Dat is dus mijn vierde paard. Reveal Champ Blanc is een zoon van Jag de Bellouet!

Benjamin: Leon, we zijn het aardig eens.

Mathieu: Het duel is eenvoudig: Evison vs Iper Flying.

Leon: Normaal wel.

Mathieu: Ik hoop dat het Oliversting het goed doet. Zou goed zijn voor de sport. Maar normaal kun je niet zomaar weer instappen en winnen.

Leon: Ik geloof daar niet in. De keren dat een debutant heeft gewonnen, zijn op één hand te tellen. Ik weet er zo maar één uit mijn hoofd: Ubina Limburgia op Warmond.

Mathieu: Met goed doen, bedoel ik de derde omloop. Zou voor de eerste keer al mooi zijn.

Benjamin: Utah Alki, Wala Alki, Le Dream, Yours or mine.

Mathieu: Illustere Lady. Of is dat te lang terug?

Benjamin: Blackpearl Trans R.

Mathieu: United Spirit, Jackson Diamond.

Benjamin: United Kievitshof, Apache, Jimmy Scimitar.

Mathieu: Illowa Diamond… of die niet?

Benjamin: Twijfel… Heli Marco, Baldwin.

Mathieu: Garlisko.

Leon: Tsja, nu je ze allemaal noemt. Hahaha…

Mathieu: Toch vooral uit het verleden. Maar ik bedoel eigenlijk dat het niet zo kan zijn dat Christophe het hele jaar wegblijft en dan ineens Heemskerk wint.

Benjamin: Ja, dat zou hetzelfde zijn als Jolanda van Strien die er zelden is en dan ineens een seriewinnaar heeft.

Mathieu: Die won ook niet gelijk de eerste keer dit jaar. Je moet een beetje in het circuit zitten. Je tegenstanders kennen.

Leon: Nou geloof mij maar dat Christophe alles weet.

Mathieu: Maar heeft weinig gezien… Als outsider noem ik Adelaar. Niet om te winnen, maar plaats. Adelaar vond ik verbeterd in Middenbeemster. Nu 295 meter en John Dekker.

Wim: Adelaar is een lekkere knol. Wellicht voor de plaatsen. Ik denk Evison, Iper Flying, Blackpearl Trans R en Andrea Swagerman.

Leon: Jeetje, wat zijn wij eensgezind. Ik noem als outsider Viva’s Limburgia.

Wim: Die mag je nooit vergeten.

Benjamin: Viva’s is de allerbeste, maar valt mij de laatste tijd niet mee. Liet zich voorbij lopen in Middenbeemster. Een goede Viva’s start en zie je pas weer op het stalterrein terug.

Wim: Mee eens!

Benjamin: Ik ben benieuwd naar Iper. Wester reed hem zonder sjek… Gaat Aad Pools dat ook doen? Ik zie hem nooit zonder sjek rijden.

Mathieu: Viva’s is altijd een paard dat groeit in de koers. Eerste twee omlopen een doorslag, daarna niet meer te kloppen.

Benjamin: Ik zie Oliversting wel stunten. Andrea start achterom niet op z’n best. Christophe kan hem rustig zetten en het gaspedaal indrukken.

Mathieu: Ook voor Andrea geldt: moet groeien in de koers. Dus als Oliversting het kan, waarom niet? Alleen zie ik ‘m niet gelijk winnen.

Benjamin: Normaal niet, maar ik heb gekkere dingen gezien! Dus het wordt gewoon Evison? Wanneer hij net zo vliegt als in Beverwijk… Wat een koers liep ie daar! Maar Wim, Aad Pools zonder sjek? Gaat hij dat doen met Iper?

Wim: Normaal hangt Aad hem wel een sjek in. Nog nooit een paard van hem gezien zonder namelijk.

Benjamin: Maar heeft dat veel invloed? Misschien kan Iper er helemaal niet tegen.

Leon: Aad zal deze week wel geoefend hebben…

Benjamin: Oké, maar dat is niet op de kortebaan. Trainers zeggen altijd dat de omstandigheden niet na te bootsen zijn. Maar de vraag wat algemener: wat is het voor of nadeel van het rijden met sjek?

Wim: Met sjek hebben paarden meer steun. Kun je wat meer uit je handen rijden…

Benjamin: Dus met sjek zou springen van Iper wellicht voorkomen kunnen worden.

Wim: Dat is moeilijk te zeggen. Paarden met sjek springen ook.

Benjamin: Das waar.

Mathieu: Iper heeft in twee kortebanen, twee keer gesprongen. Dat valt toch wel mee?

Wim: Aad vindt er wel wat op. Met of zonder sjek…

Benjamin: Ik heb Capital C zien vliegen in Stompwijk. Misschien wint Cees wel gewoon! In 2006 voor het laatst…

Wim: Met wie won hij toen?

Leon: Timothy op IJmuiden?

Benjamin: Twilight Dragon. Hij reed toen ook zijn tweede paard naar de finale… Derek Effe..

Wim: Vakman!

Benjamin: Jazeker!

Foto: www.supersprinters.nl

TipCompetitie

Ben je een echte kortebaankenner of houd je van een gokje? Doe dan mee met de TipCompetitie!

Word vriend of meer

Voor € 15,- per jaar houd je Kortebaandraverijen.nl online en krijg je meerdere extra's.